Wolontariat

15.12.2023 roku uczestnicy zajęć wokalnych, organizowanych przez "Swarzędzką Czwórkę" po raz kolejny kolędowali charytatywnie dla podopiecznych Fundacji "Bread of Life", podczas Betlejem Poznańskiego na Placu Wolności. Dzieciaki z oddziałów przedszkolnych po piąte klasy, zaprezentowały swój talent wokalny w 17 kolędach i piosenkach świątecznych. Było radośnie, dynamicznie i bardzo nastrojowo. Pod sceną oprócz rodziców i zaproszonych gości zgromadziło się bardzo dużo osób odwiedzających Jarmark Bożonarodzeniowy. Dla mnie osobiście najważniejszy był cel kolędowania....Zbieranie funduszy na rehabilitację dla Martusi, Martynki i Marysi.
Zapraszam do galerii zdjęć z występu.
W niedzielę 15 października obchodziliśmy
XXIII Dzień Papieski – „JAN PAWEŁ II. CYWILIZACJA ŻYCIA.”
Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie naszej szkoły wraz ze współpracą
Caritas Archidiecezji Poznańskiej rozprowadzali kremówki papieskie. Tegoroczny
dochód przeznaczony był na wsparcie rodziny Państwa Jasiak, w skład której
wchodzi Pan Rafał, jego żona Aneta oraz 2 ich dzieci. Rodzina zalega z czynszem
za wynajmowane mieszkanie, a ponadto potrzebuje środków na leczenie raka
trzustki Pana Rafała. Ze względu na słaby stan zdrowia, nie jest on w stanie
pracować. Ta sytuacja oraz nieprzedłużenie umowy jego żonie – Pani Anecie
doprowadziła u niej do rozwoju depresji. To najtrudniejszy moment życiowy Państwa
Jasiak, którzy w ostatnim czasie muszą sobie radzić z wieloma problemami.
Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tą piękną akcję. Dali oni przykład, że
wspólnymi siłami, wykazując się pomysłowością, można uczynić wiele dobrego by
wspierać działania Archidiecezjalnego Caritas.
Natasza Socha lat 14, w tym roku kończy klasę 8. Jej pasją są zwierzęta. Przez całe życie stara się być blisko zwierząt. Interesuje się rasami psów kotów oraz koni. Przez ostatnie lata najbardziej zaangażowała się w jazdę konną oraz wolontariat w dwóch stadninach. W stadninach nie tylko szlifuje swoje umiejętności związane z jazdą, ale też jest aktywna społecznie. Pracując w tych miejscach pomaga m.in przy pielęgnacji koni oraz tam gdzie jest to potrzebne. Planuje swoją przyszłość związać z końmi. Największym marzeniem Nataszy jest prowadzić własną stadninę oraz mieć własne konie. Natasza od lat udziela się społecznie. Chętnie włącza się w różne akcje społeczne, olimpiady dla niepełnosprawnych czy konkursy. Dzięki nabytym umiejętnościom jest wsparciem dla innych. Zaangażowanie w wolontariat daje Nataszy dużo radości i zadowolenia z siebie, nawiązuje tam wspaniałe relacje z innymi, a przede wszystkim dąży do realizacji swoich marzeń. Zaangażowanie w wolontariat jest dla Nataszy bardzo ważne. Do tej pory zrealizowała już ponad 100 godzin i na tym nie poprzestaje. Zbliżające się wakacje to dla Nataszy nie nadchodzący odpoczynek, ale czas pracy, który spędzi w otoczeniu tego co kocha, czyli koni.

Życzymy Nataszy dużo sukcesów i wytrwałości w realizacji marzeń.

10.12.2022 roku na Placu Wolności w Poznaniu w ramach Betlejem Poznańskiego , uczestnicy zajęć wokalnych organizowanych przez „Swarzędzką Czwórkę” kolędowali dla Marianki Evy i Ani podopiecznych Fundacji "Bread of Life"

 Dzieciaki zaprezentowały się w 17 piosenkach świątecznych. W sumie wystąpiło 24 wykonawców. Każdy młody artysta wkładał w wykonywaną piosenkę tyle serca i pozytywnych emocji, że w pewnym momencie plac przed sceną wypełniony był ogromną ilością widzów, zachwyconych przepięknymi interpretacjami piosenek. Dla dzieciaków , szczególnie tych z młodszych klas występ na profesjonalnej scenie był ogromnym przeżyciem i pewnie takim samym jeśli nie większym dla rodziców i bliskich. Podczas koncertu w przerwach pomiędzy występującymi artystami odbywały się licytacje na rzecz Marianki Evy i Ani. Nasze dzieciaki przekazały na ten cel wykonane z rodzicami stroiki.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć, wystarczy kliknąć w zdjęcie

                                     Jerzy Kot

Szanowni Państwo

Po raz kolejny dzięki Państwu, wiele dzieci z naszej szkoły miało radośniejsze święta. Jak słyszymy w mediach, „wszystkie dzieci zasługują na radosne święta i prezenty”. Dzięki Waszej ofiarności takie bez wątpienia były. W tym roku obdarowano aż 24 uczniów. Widząc uśmiech na twarzach obdarowywanych jesteśmy pewne, że akcja ta ma sens. Przygotowane przez Was paczki niejednokrotnie stanowiły dar dla całej rodziny. Za pośrednictwem wychowawców, którym także bardzo dziękujemy za zaangażowanie, składamy serdeczne podziękowania za udział w akcji „Choinka pełna niespodzianek”. Wraz z obdarowanymi dziękujemy za wszystkie otwarte serca. Mówią, że dobro powraca i tego Wam Szanowni Państwo życzymy. Serdeczne podziękowania składamy Firmie Deceuninck Poland Sp. z o.o. oraz Państwu Przemysławowi Eichert i Ewie Redelbach Eichert z firmy BHF Poznań, Panu Romanowi Idaszek z Firmy Polkomtel Sp. z o.o., Panu Gerardowi z Marcelin Managament restauracja Podanie oraz Firmie Quest Food Sp. z o.o.

SP 4 ZEBRAŁA ARTYKUŁY SPOŻYWCZE ORAZ WYKONAŁA STROIKI ŚWIĄTECZNE NA ŚWIĘTA BOŻONARODZENIOWE

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu czynnie włączyła się w zbiórkę artykułów spożywczych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie zebrane produkty zostały przekazane Oddziałowi Rejonowemu Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu. W imieniu PCK pragnę serdecznie podziękować następującym klasom wraz z ich wychowawcami: wszystkim oddziałom ZET, kl. 7e, 8e, 6a, 6b, 4b, 1b, 7b, 8a, 8b, 7d.

Dodatkowo, niektórzy uczniowie wyżej wymienionych klas, wykonali stroiki świąteczne, które zostaną przekazane osobom starszym i samotnym. Dzięki tej inicjatywie, wiele osób będzie miało poczucie, że ktoś o nich myśli oraz ich wspiera podczas tych Świąt Bożego Narodzenia.

Łukasz Szybaj

ZBIÓRKA DLA BEZDOMNYCH

W imieniu sióstr elżbietanek z ul. Łąkowej bardzo dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do akcji charytatywnej na rzecz osób bezdomnych! Udało nam się zebrać naprawdę sporo skarpet, czekolad, mydeł i dezodorantów (, a także innych niespodzianek) oraz laurek, które już 24.12.2021r. trafią do osób potrzebujących. Dzięki Waszej hojności także najubożsi będą mogli poczuć ducha Świąt Bożego Narodzenia!

Joanna Lewandowska

UPOMINEK DLA ZWIERZAKÓW ….

W tym roku szkolnym udało nam się przeprowadzić kolejną  zbiórkę karmy

dla podopiecznych „Schroniska dla zwierząt w Skałowie”.

Zebraliśmy około 300 kg karmy mokrej i suchej dla psów i kotów tych dużych

i tych małych oraz różnego rodzaju akcesoria / koce, kołderki, legowiska, miski oraz zabawki/.

W czwartek, 16 grudnia pracownicy schroniska odebrali nasze dary, byli mile zaskoczeni  skalą efektów zbiórki. Dyrektor schroniska, p. Paweł Kubiak docenił wieloletnie zaangażowanie SP4 i wyróżnił nas tytułem:

„ Honorowego Przyjaciela Schroniska dla Zwierząt w Skałowie”

W imieniu  czworonogów bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę:

uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły.

Faustyna Dunajewska i Joanna Michalak

Skip to content