Wycieczka kl.2a i 2b do Ogrodu Botanicznego

22.04 to szczególna data, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Ziemi. W tym roku uczniowie z klasy 2a i 2b obchodzili ten dzień wyjątkowo aktywnie, ponieważ wybraliśmy się do Ogrodu Botanicznego w Poznaniu. Temat wycieczki brzmiał „Wszystko budzi się wiosną”. Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa na początku udała się na zajęcia, gdzie najpierw poznaliśmy podstawowe gatunki zbóż, a później wykonaliśmy Stefana. Pewnie zastanawiacie się kto to jest Stefan? Już wyjaśniamy- Stefan to taki ludzik, a raczej główka, która jest wypełniona trocinami i ziarnami zbóż. Ma oczywiście oczy, nosek i piękny uśmiech, ale nie ma włosów, bo te wyrosną dopiero, jak namoczymy główkę w wodzie i będziemy o nią dbać. W tym czasie, gdy jedna grupa była na zajęciach, druga udała się na spacer po Ogrodzie Botanicznym. Tam szukaliśmy kolorowych motyli, które miały dla nas różne zadania do wykonania lub zagadki, które należało rozwiązać. Podczas spaceru dowiedzieliśmy się jakie są pierwsze oznaki wiosny, rozpoznawaliśmy wiosenne kwiaty i rozróżnialiśmy odgłosy ptaków. Byliśmy oczarowani tym pięknym miejscem oraz zapachem kwitnących drzew i krzewów. Trzeba przyznać, że pomimo tego, że pogoda nie była zbyt ładna to i tak wycieczka była bardzo udana i jeśli ktoś jeszcze nie ma planów na miłe spędzenie czasu, to wato wybrać się do Ogrodu Botanicznego, by zachwycić się pięknem przyrody i posłuchać śpiewu ptaków.

Uczniowie klasy 2a i 2b ze swoimi paniami

Kliknij w zdjęcie