ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI obchodzony od 1970 roku skłania nas do przemyśleń i promowania postaw proekologicznych przez cały rok… Tegoroczne hasło: „ Mniejszy ślad – lepszy świat” uświadamia nam bardzo wymownie, że bardzo wiele zależy od nas samych.
Uczniowie klas siódmych uczestniczyli w warsztatach pt. „ Kupuj z głową”, prowadzonych przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Przemyślane zakupy to gwarancja naszego zdrowia, ograniczenie odpadów i sposób na wsparcie dla naszej planety.
Uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli w projekcji filmu pt. „ Nasze miejsce na Ziemi”. Film „ daje nam tu lekcję, by wsłuchać się w potrzeby natury, dostrzec porządek w jej chaosie i spróbować o niego zawalczyć. Oryginalny tytuł filmu brzmi „The Biggest Little Farm” … „ farma…, jest przecież modelem
„największej” farmy – Ziemi. Czy jej gospodarze dbają o nią jak należy? Ta inspirująca opowieść uświadamia nam, że wszystko ma swój sens i nie dzieje się bez przyczyny.
Składamy naszej planecie najlepsze życzenia i mamy świadomość, że ona nas nie potrzebuje, lecz to my jej potrzebujemy…

Faustyna Dunajewska, Joanna Michalak