SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W II MIĘDZYGMINNYM KONKURSIE HISTORYCZNYM!!!

12 kwietnia czworo uczniów Brajan Ziarko z klasy 5a, Szymon Szatkowski uczeń klasy 8b oraz Patryk p

Pawlak i Maksymilian Kaus uczęszczający do klasy 8a, reprezentowało naszą szkołę w II Międzygminnym Konkursie Historycznym organizowanym przez II LO w Swarzędzu. Uczniowie musieli najpierw wygrać eliminacje szkolne, a następnie zmierzyć się z testem z zakresu historii Polski w XX wieku (od wybuchu II wojny światowej do 1991 roku) podczas konkursu, w którym brali udział uczniowie z gminy Swarzędz, Kostrzyn, Nekla oraz Kleszczewo.

Konkurs wygrał Patryk Pawlak, III miejsce zajął Szymon Szatkowski, V-te Brajan Ziarko, a VI-te Maks Kaus. Nasi przedstawiciele okazali się najlepsi w klasyfikacji drużynowej.

Po zakończeniu rozgrywek uczestnicy pod opieką nauczycieli historii Pani Doroty Dutkiewicz i Michała Skupina odwiedzili Swarzędzkie Centrum Kultury i Sztuki, aby zapoznać się z wystawy znaczków poczty polskiej z okresu stanu wojennej. Wysłuchali relacji Pana Edwina Klesse oraz Pana Arkadiusza Małyszki z czasów internowania w stanie wojennym.

Należy podkreślić, że sukces chłopców był efektem pracy podczas lekcji historii, kółka historycznego prowadzonego przez Pana Michała Skupina oraz samodzielnej nauki w domu. Szczególne gratulacje należą się Brajanowi Ziarko, który jako uczeń klasy piątej nie miał jeszcze na lekcjach w szkole historii XX wieku i musiał opanować materiał klasy ósmej.

GRATULUJEMY!!!

Dorota Dutkiewicz, Michał Skupin

Skip to content