III OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA ANTYSMOGOWA – UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY FINALISTĄ!!!

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o tym, że uczeń swarzędzkiej „Czwórki” Hubert Świątek z klasy 7b znalazł się w zaszczytnym gronie finalistów  III Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej.

Organizatorem konkursu była Edukacyjna Sieć Antysmogowa, w której nasza szkoła już od kilku lat działa prężnie, włączając się w różnorodne aktywności mające na celu przeciwdziałanie zanieczyszczeniu powietrza i zmianom klimatu.

Konkurs wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu był przeznaczony dla najstarszych uczniów szkół podstawowych i odbywał się w trzech etapach. Na każdym z nich uczniowie odpowiadali na 40 pytań z zakresu zmian klimatu oraz zanieczyszczeń powietrza. W pierwszym etapie wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły z klas 7 i 8 . Do etapu drugiego zakwalifikowało się 4 uczniów: Marlena Świątek, Julia Wolna, Anna Olejniczak i Hubert Swiątek.

Najlepszy okazał się Hubert, który dostał się do trzeciego, ostatniego etapu Olimpiady zajmując w niej zaszczytne III miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszemu finaliście i wszystkim uczestnikom Olimpiady, a pozostałych zachęcamy do zgłębiania zagadnień związanych ze smogiem i zmianami klimatu.

Joanna Michalak,  Faustyna Dunajewska