Wielkanoc z Zajączkiem

21 marca uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczyniami pojechali komunikacją swarzędzką na wycieczkę klasową. W pierwszej części odwiedzili ponad stuletni „Pałacyk pod Lipami”. Przy pięknie nakrytym stole skosztowali wielkanocnej babki oraz wypili herbatę. Weszli także starymi, drewnianymi schodami na wieżę Roszpunki, skąd podziwiali okoliczne widoki. W drugiej części wycieczki uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych -„Wielkanoc z Zajączkiem” w Skansenie i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu.
Spotkali się z wykonawcami prezentującymi sposoby wykonania pisanek, stroików oraz dowiedzieli się jak przygotować stół wielkanocny. Z zainteresowaniem słuchali opowieści o tradycji chodzenia z kurkiem po
dyngusie oraz w jaki sposób wykorzystywano produkty pszczele w trakcie Wielkanocy. Uczniowie przygotowali pisanki z użyciem wosku pszczelego, które także barwili na różne kolory.
Na zakończenie pobytu z pomocą Zajączka wszyscy szukali na terenie ogrodu w skansenie słodkiej niespodzianki. Uczniowie z uśmiechem i radością powitali Pierwszy Dzień Wiosny.
Izabela Matela
Katarzyna Lewandowska

Skip to content