KONKURS UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA

21 marca troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie układania Kostki Rubika organizowanym przez 8LO w Poznaniu. W konkursie wzięło udział 60 uczniów z różnych szkół podstawowych naszego powiatu. Po pierwszej rundzie Tomek zajął 9 miejsce, Marlena 25 a Hubert 27 i cała trójka zakwalifikowała się do drugiego – półfinałowego etapu. W drugiej rundzie Tomek zajął 9 miejsce kwalifikując się do finału. Hubert uplasował się 22 miejscu a Marlena 28. Tomek finalnie zajął 8 miejsce.

Jesteśmy z Was bardzo dumne!

Podczas zawodów uczestnicy mieli możliwość poznać aktualnego mistrza w kategorii  najmniejsza liczba ruchów w układaniu kostki  – Wojtka Rogozińskiego oraz Kamila Przybylskiego – członka Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu.

Sponsorem nagród była StrefaKostek.pl

Jednocześnie zapraszamy uczniów klas 4-5 na szkolne zawody w układaniu Kostki Rubika na czas, które odbędą się 3.04.