Goście w karmniku

Jeszcze przed feriami uczniowie uczęszczający na zajęcia specjalistyczne oraz na lekcje języka polskiego jako obcego brali udział w akcji „Goście w karmniku” w ramach programu „Ocalimy Świat”.

Nasi podopieczni doskonalili czytanie i słuchanie ze zrozumieniem na podstawie tekstów: „Nikt nie będzie głodny” Beaty Szurowskiej, „Zimowy las” Małgorzaty Strękowskiej – Zaremby oraz wiersza Tadeusza Kubiaka pt. „Zimowe ptaszki”. Dowiedzieli się, w jaki sposób mądrze dokarmiać zwierzęta w czasie srogiej zimy oraz jak zbudować karmnik dla ptaków. Układali historyjki obrazkowe i opowiadali ich treść, wykonywali ćwiczenia grafomotoryczne, wzbogacali słownik czynny i bierny. Następnie wraz z nauczycielami specjalistami udali się na szkolne podwórko, gdzie wytyczona jest ścieżka dydaktyczna „Ptasim szlakiem”. Mieli tam możliwość zapoznania się z różnymi gatunkami ptaków, a także samodzielnie nasypać ziaren do karmników.

Prace naszych uczniów są wywieszone na gazetkach ściennych. Zachęcamy również do zapoznania się z galerią zdjęć.

Nauczyciele specjaliści