Konkurs

W dniach 7 i 8 lutego br. przeprowadzono konkurs ze znajomości książki, a zarazem lektury szkolnej pt. „Akademia pana Kleksa” napisanej przez Jana Brzechwę w tragicznych okolicznościach drugiej wojny światowej. Konkurs przeznaczono dla wszystkich klas czwartych naszej szkoły. Na początku zaśpiewaliśmy  piosenkę pt. „Witajcie w naszej bajce…”, aby potem przejść w dobrym nastroju do losowania numeru pytań. Każdy uczeń za dobrą odpowiedź otrzymał zakładkę do książki, które wcześniej w technice decoupage wykonali uczniowie klas ósmych dla młodszych kolegów. W każdej czwartej klasie nagrodzono trzy osoby, które zdobyły najwięcej punktów, byli to następujący uczniowie:

klasa 4a

Michalina Kozłowska – 1 miejsce

Tymoteusz Kaus – 2 miejcse

Zofia Golasińska – 3 miejsce

klasa 4b

Michał Białas – 1 miejsce

Stanisław Kraszewski – 2 miejsce

Oliwia Jaskowicz – 3 miejsce

klasa 4c

Lena Łopatka – 1 miejsce

Małgorzata Sokołowska – 2 miejsce

Mateusz Sobota – 3 miejsce

Uczniowie zostali obdarowani upominkami, które podarowali sponsorzy, były to kolorowe poduszki, Muminki, skarbonki, latarki Led.

Na zakończenie każda klasa zaśpiewała piosenkę ” Witajcie w naszej bajce…”. Tego typu konkursy zachęcają dzieci do dokładnego rozumienia czytanego tekstu danej lektury szkolnej.