WARSZTATY LITERACKO – PLASTYCZNE W BIBLIOTECE

W tym roku nauczyciele bibliotekarze aktywnie uczestniczyli w kiermaszu szkolnym. Zebrano 210 zł. Nauczyciele przez kilka dni z uczniami wykonali kilkanaście ozdób świątecznych. Za zebrane z kiermaszu świątecznego środki finansowe zakupione zostały niezbędne materiały plastyczne i będzie możliwe kontynuowanie warsztatów literacko-plastycznych dla uczniów z klas 1-3. Od początku roku szkolnego w każdy poniedziałek nauczyciele bibliotekarze prowadzą warsztaty literacko – plastyczne. Podczas zajęć nauczyciel bibliotekarz wprowadza dzieci w świat ciekawej literatury dla dzieci. Następnie nauczyciel bibliotekarz prowadzi zajęcia artystyczne, bezpieczne doświadczenia z wykorzystaniem produktów spożywczych, warsztaty teatralne z elementami integracji sensorycznej i terapii ręki.

Serdecznie zapraszamy uczniów, którzy chcieliby dołączyć do grupy miłośników książek i małych artystów do zapisania się w bibliotece.

Dorota Jędrzejak, Małgorzata Gładysiak