PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W grudniu 2023 roku spotkaliśmy się ponownie na zajęciach bibliotecznych, które doprowadziły do pasowania naszych pierwszoklasistów.

Najpierw omówiliśmy zasady wypożyczania i korzystania z bogatego księgozbioru biblioteki. Dowiedzieliśmy się do czego służą wydawnictwa informacyjne zgromadzone w czytelni i w jaki sposób wyszukiwać podane hasło w encyklopedii czy w słowniku . Po wysłuchaniu wiersza Tadeusza Kubiaka pt. „Ja jestem książka” dzieci poznały „prośby” książki i stwierdziły, że książka jest naszym dobrym, mądrym przyjacielem. Następnie złożyliśmy przyrzeczenie czytelnika, że będziemy dbać i szanować wszystkie książki wypożyczone z biblioteki. Potem każdy uczeń otrzymał elektroniczną kartę biblioteczną, ważny dokument, który posłuży uczniowi do końca klasy ósmej.

Na pamiątkę uroczystości każdy otrzymał książkę Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza” wraz z przewodnikiem dla rodziców do wspólnego czytania. Również niespodziankę pierwszoklasistom sprawili starsi koledzy i koleżanki, którzy pod opieką nauczyciela bibliotekarza wykonali w technice decoupage zakładki do książek.

Małgorzata Gładysiak, Dorota Jędrzejak

Skip to content