„Ocalimy Świat” (OŚ)

Ekoprogram z charakterem „Ocalimy Świat” (OŚ) to inicjatywa edukacyjna, która łączy poszerzanie wiedzy ekologicznej z kształtowaniem postaw i charakteru uczniów oraz podnoszeniem umiejętności społecznych i kompetencji cyfrowych. W tym roku to już II edycja programu! Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły z dużym zaangażowaniem włączyli się w jego realizację.

Na zajęciach specjalistycznych oraz na lekcjach języka polskiego jako obcego pierwsze działania zostały już podjęte. Uczniowie mieli możliwość poznania dwóch książek związanych z tematem ekologii: „Porwanie jeża Eliasza” Ewy Nowak oraz „Basię i śmieci” Zofii Staneckiej. Na podstawie pierwszej z nich nasi podopieczni dowiedzieli się, jak mądrze pomagać jeżom i innym dzikim zwierzętom. Druga lektura poświęcona była konieczności dbania o nasze najbliższe otoczenie dla wspólnego dobra (ludzi i zwierząt), właściwej segregacji śmieci oraz zagrożeniom czyhającym na ssaki morskie. Oprócz dużej dawki wiedzy uczniowie wzbogacili zasób słownictwa, tworzyli wypowiedzi ustne w nawiązaniu do treści tekstu oraz doskonalili umiejętności: czytania (bądź słuchania) ze zrozumieniem, skupienia uwagi, percepcji i pamięci słuchowej, ćwiczyli słuch fonemowy, a także rozwijali motorykę małą. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć dokumentujących podjęte przez nas działania.
Nauczyciele specjaliści