Warsztaty literacko-plastyczne w bibliotece

W październiku na warsztatach literacko-plastycznych nauczyciele bibliotekarze przeprowadzili zajęcia dla uczniów z klasy 2a, 2e, 3a uczęszczających do świetlicy 1-3. Uczniowie na początku zajęć poznali jakie są rasy kotów, jakie mają zwyczaje i jak dobrze się nimi opiekować. Nauczyciele bibliotekarze zaprezentowali kilka książek z literatury popularnonaukowej i pięknej, w której występują koty tj. np. „Cukierku, Ty łobuzie”, „Przygody Filonka Bezogonka”,  „Kot w butach” z serii Holly Webb „Kto pokocha Psotkę, „Zagubiona w śniegu”, „Kto ukradł Prążka”, „Pusia zagubiona kotka”. Dzieci opowiadały o swoich ulubieńcach.  Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach artystycznych, w których wykonały zabawne koty.  Do wykonania pracy wykorzystano różnego rodzaju szklane butelki, klej rozcieńczony z wodą, stare gazety, taśmę papierową i bezbarwną, ręczniki papierowe, farby plakatowe i arylowe, pompony, ruchome oczka, kreatywne druciki, brokatowe naklejki, kolorowe taśmy papierowe, guziki. Praca plastyczna okazała się czasochłonna i nie należała do łatwych w wykonaniu, jednakże efekty ciężkiej pracy widać gołym okiem. Koty wyszły fantastyczne. Po zakończeniu pracy dzieci wymyślały imiona dla swoich kotków. Serdeczne podziękowania dla wolontariuszek Leny Wiśniewskiej i Nasimy Pilińskiej z klasy 8b.