ZAJĘCIA JOGI

30.10.23 i 31.10.23 to dni, które zapadną w pamięć naszych dzieci z klas 0 jako wyjątkowe przygody. W tych dniach wzięły udział w fascynującej lekcji jogi, która przeniosła naszych uczniów w głąb oceanu, gdzie mogli doświadczyć magii jogi i nurkowania.

Podczas tych spotkań, nasi uczniowie zostali dosłownie „zanurzeni” w scenerię oceanu dzięki pomysłowym ćwiczeniom prowadzonym przez nauczyciela jogi. Ćwiczyli w pozycjach, które były zaprezentowane przez prowadzącego oraz na zabawnych grafikach, co pomagało im lepiej zrozumieć i wykonywać ćwiczenia. Nauczyciel zachęcał dzieci do aktywności fizycznej, by doskonalili swoje ciała i umysły.

Podczas lekcji, dzieci miały okazję wydmuchiwać bańki, co było zarówno zabawne, jak i stanowiło doskonałe ćwiczenie kontroli oddechu. To nie tylko rozwijało umiejętności, ale też przyniosło uśmiech na twarze naszych małych uczestników.

W trakcie zajęć, dzieci miały także okazję odkryć perłę, która była symbolem wyjątkowości, jaką każdy z nas ma w sobie. Uczniowie byli zachęcani, aby przenieść do niej pozytywne myśli na swój temat, by zawsze pamiętali o swojej wewnętrznej sile i wartości. To ważne przesłanie, które pozostanie z nimi na długo.

Na koniec zajęć, uczniowie mieli okazję do relaksacji przy dźwiękach spokojnej muzyki. To było cudowne zakończenie zajęć, które pomogło dzieciom uspokoić się po aktywnym czasie spędzonym na macie.

Dodatkowo, każde dziecko otrzymało kolorowankę w postaci mandali morskich zwierząt. Ten upominek pozwoli im rozwijać kreatywność i pamiętać o wyprawie w głąb oceanu.

Ta lekcja jogi była pełna fascynującym doświadczeń zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. Mam nadzieję, że zostanie ona w pamięci naszych najmłodszych na długo.

Joanna Ogórkiewicz

Skip to content