SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

21 września 2023 roku odbyły się pierwsze zawody w roku szkolnym – Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Sztafetowych Biegach Przełajowych Igrzysk Dzieci (2011 i młodsi). W zawodach zorganizowanych przez SP1 w Swarzędzu wzięły udział wszystkie szkoły z naszej Gminy: 10 sztafet dziewczyn i 10 sztafet chłopców – czyli ponad 120 młodych sportowców! Rywalizacja była więc ogromna. Pierwsze wystartowały dziewczyny. Tutaj bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny z SP Paczkowo. Nasze biegaczki zajęły dobre 6 miejsce. Walczyły do końca i w pewnym momencie byliśmy już na 2 miejscu…jednak troszeczkę zabrakło sił. 

Jako drudzy do walki stanęli chłopacy. Nasi reprezentanci zaczęli od 6 miejsca, ale z każdą zmianą wyprzedzali kolejnych rywali. Na ostatniej zmianie zajmowaliśmy już 1 miejsce i nie oddaliśmy go do końca! Wygrywamy i tym samym awansujemy do Finału Powiatu Poznańskiego! 

Brawa dla wszystkich uczestników, organizatorów i nauczycieli za super zawody!

Reprezentacja dziewczyn: Klaudia Kapturska 6a, Alicja Michalak 5b, Nikola Graczyk 6b, Marta Jedlińska 5b, Zosia Matela 6b i Dominika Mańka 5b.

Reprezentacja chłopców:

Franek Zieliński 6a, Michał Mikito 6b, Wojtek Bigus 6b, Szymon Bernat 6a, Maks Matuszak 6a i Tymek Wujkowski 6b.

Opiekunowie: Iwona Kwiatkowska-Noculak, Tomasz Klepacz

Gratulacje!

Skip to content