XI TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

Uczniowie klasy VIIA, i VIIC mieli możliwość udziału w przedsięwzięciach zorganizowanych w ramach XI Tygodnia Profilaktyki przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. 
W dniu 30.05.2023r. prezentowali talenty, rozwijali umiejętności komunikacyjne, nawiązywali współpracę podczas Talentiady Rozmaitości. Uczniowie proponowali ćwiczenia rozwijające integrację sensoryczną oraz motywowali rówieśników do rozgrywek bocci. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty chemiczne, gry sportowe, fotobudka oraz obserwatorium astronomiczne. 
Natomiast 31.05.2023 roku uczniowie klasy VII C zmierzyli się z tematem udzielania pierwszej pomocy, biorąc udział w wyjątkowej grze miejskiej. Łącznie w grze wzięło udział 10 zespołów ze szkół z całej gminy. Zawodnicy mieli do pokonania trasę składającą się z 8 stacji zadaniowych, na których wykonywali zadania związane z udzieleniem pierwszej pomocy. Musieli zadzwonić pod numer ratunkowy i wezwać pomoc, przeprowadzali również czynności związane z zabezpieczeniem poszkodowanego do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową, a także w zależności od rodzaju urazu musieli zastosować odpowiedni sposób zaopatrzenia rany.
Wszystkie zadania wymagały od uczestników zaangażowania i praktycznych umiejętności udzielania
pierwszej pomocy. Spędzony czas był doskonałą okazją do promocji zdrowia, która jest alternatywą  zachowań ryzykownych.


Małgorzata Kisiel, Joanna Michalak

Skip to content