Ogólnopolski Program „Uczymy Dzieci Programować”

Niezmiernie miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła została uczestnikiem Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”. Głównym celem wyżej wspomnianej inicjatywy jest rozwijanie umiejętności programowania, logicznego i algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności oraz kształtowanie umiejętności pracy  w zespołach. W ramach realizowanych zajęć uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z tajnikami podstaw programowania i robotyki z wykorzystaniem różnych aplikacji edukacyjnych.

Organizatorem Programu „Uczymy Dzieci Programować” jest Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej, której wsparcia udziela marka Edu-Sense. Program został objęty honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Nauki i Edukacji oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie.