III INTEGRACYJNY BIEG IM. ROMANA FIRLIKA

23 września na Stadionie Miejskim w Swarzędzu odbył się III Integracyjny Bieg im. Romana Firlika. W zawodach wzięło udział 8 szkół podstawowych z naszej Gminy – czyli 112 uczestników. Jest to jedna z nielicznych okazji w naszym szkolnym współzawodnictwie, kiedy na starcie oprócz uczniów możemy zobaczyć rodziców, przyjaciół szkoły oraz nauczycieli. Wspólnie każda sztafeta miała do przebiegnięcia 10 km. Naszą Szkołę reprezentowało 10 uczniów: Weronika Stachowiak, Jagoda Mężyńska, Zuzanna Hoffmann, Gabriela Hernik, Gabriela Kamińska oraz Artur Mikito, Marcin Skrzypczak, Kacper Skrzypczak, Szymon Jędrzejczak i Kamil Banaszak. Naszych wspaniałych sportowców wspierała tego dnia 3 cudownych rodziców: pani Kamila Reimann, pan Patryk Dąbrowski oraz pan Rafał Ławski. Ostatnim ogniwem drużyny był nauczyciel wf – Tomasz Klepacz. Emocji było wiele, miejsca zmieniały się jak w kalejdoskopie. Przez cały bieg wszystkie drużyny się wspierały i było widać ogromną radość z biegania. Ostatecznie zajęliśmy świetne 2 miejsce, ustępując tylko naszym sąsiadom ze swarzędzkiej „trójki”, która obroniła tytuł sprzed roku. 3 miejsce dla szkoły z Paczkowa. Czas w jakim pokonaliśmy 10 km to nieco ponad 35 minut. Myślę, że każdy z uczestników chciałby mieć taką życiówkę na „dychę”. Na mecie czekał na nas pamiątkowy dyplom, okazały puchar oraz pyszny tort, który bardzo szybko zniknął.

Tomasz Klepacz

Skip to content