„InterACT. Każdy z nas jest inny i każdy taki sam”

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat związany z wdrażaniem programu "InterACT. Każdy z nas jest inny i każdy taki sam".  Jest to program edukacji antydyskryminacyjnej stworzony przez dr Mary Weidner, a zaadaptowany na grunt polski przez prof. Węsierską i jej studentów z Uniwersytetu Śląskiego. Jego celem jest kształtowanie adekwatnych postaw wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wobec różnych form niepełnosprawności, a także zaburzeń w komunikowaniu się - w tym zmianę postaw społecznych wobec jąkania.
W naszej szkole program został wdrożony w oddziałach przedszkolnych oraz w klasie 1a. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania tego certyfikatu!

Nauczyciele specjaliści

Skip to content