U Leśnego Stolarza

Dzień Dziecka dla uczniów klasy 1a okazał się bardzo ciekawy. Z samego rana wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do Gortatowa, by wziąć udział w warsztatach stolarskich u Pana Tomka. Każdy z uczniów miał okazję zobaczyć warsztat stolarski, narzędzia i maszyny. Pan stolarz bardzo ciekawie opowiedział o swojej pracy. Następnie każdy miał okazję wykonać „coś z drewna” według własnego pomysłu. I tak narodziły się wspaniałe prace, roboty, meble do domku dla lalek, pojazdy, budowle, ramki do zdjęć. W między czasie przygotowaliśmy chrust na ognisko, by później upiec na nim pyszne kiełbaski. Były też wspólne gry i zabawy. Na zakończenie jedna z uczennic uraczyła nas słodkościami z okazji swoich urodziny. Spotkanie z Leśnym Stolarzem było bardzo ciekawe. Kto wie, być może wśród nas są przyszli stolarze.
Anna Zgórecka, Joanna Grabowska