Wszyscy gramy w brydża.

„Wszyscy gramy w brydża” to hasło, które przyświeca nam podczas lekcji przy zielonym stoliku przeprowadzanych w klasach IV-VII w Szkole Podstawowej nr 4 w Swarzędzu przez ostatnie dwa miesiące roku szkolnego. Brydż to najinteligentniejsza gra karciana, która ćwiczy pamięć, koncentrację, logiczne myślenie, ocenę szans, planowanie i podejmowanie decyzji oraz umiejętność współpracy. Wymaga tylko talii kart i 4 chętnych do zajęcia miejsc przy zielonym stoliku. A przy tym można się świetnie bawić, poznawać nowych przyjaciół i zdobywać kolejne stopnie wtajemniczenia w tej dziedzinie sportu. Liczymy, że uda nam się zarazić brydżowym bakcylem liczną brać szkolną i brydż zagości na przerwach, wycieczkach i spotkaniach najpierw w Szkole Podstawowej nr 4 w Swarzędzu, a potem w kolejnych szkołach naszej gminy. Do końca roku planujemy przynajmniej 2 godziny lekcyjne w każdej klasie, tak aby wszyscy poznali zasady gry w wista, czyli bardzo uproszczonej wczesnej wersji brydża. W wakacje będzie można kontynuować naukę na obozie brydżowym, zaś w nowym roku szkolnym zapraszamy do klubu brydżowego z prawdziwego zdarzenia. 

Poniżej kilka fotek z zajęć oraz film instruktażowy gry w wista. Będzie on lepiej zrozumiały po naszym 2 godzinnym minikursie. Do zobaczenia na lekcjach w świetlicy szkolnej. 

Dziękujemy dyrekcji szkoły, wychowawcom świetlicy i nauczycielom za chęć współpracy, a uczniom za sympatyczne przyjęcie.

Skip to content