SPOTKANIE AUTORSKIE Z ŁUKASZEM WIERZBICKIM

14 marca młodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Łukaszem Wierzbickim – autorem książek, ale także podróżnikiem. Książki Łukasza Wierzbickiego - ,Afryka Kazika”, „Dziadek i Niedźwiadek”, „Machiną przez Chiny”, czy też „Ocean to pikuś”, to historie i przygody opisujące prawdziwych ludzi.
Podczas spotkania pisarz w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o przygodach Kazimierza Nowaka, który rowerem przemierzył Afrykę oraz historię niedźwiedzia Wojtka, przyjaciela polskich żołnierzy z Armii Andersa, który jest bohaterem książki ,,Dziadek i Niedźwiadek”. Zabrał w rejs kajakiem przez Atlantyk, snując opowieść o Aleksandrze Dobie, który, jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem ocean z kontynentu na kontynent.
Opowiadane historie bohaterów wzbogaciła prezentacja multimedialna oraz egzotyczne rekwizyty przywiezione przez naszego Gościa. 
Pan Łukasz Wierzbicki zachęcał młodych słuchaczy do podróżowania oraz odkrywania nowych, pasji, bo jak zapewniał „gdy ruszysz przed siebie, na pewno spotka cię coś ciekawego…”.
	       Izabela Matela
Skip to content