Miaucząco i mrucząco

Obchodziliśmy 17.02.22 w klasach specjalnych „Swarzędzkiej Czwórki” Światowy Dzień Kota. Dla mnie to szczególna uroczystość a to ze względu na nazwisko. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się o zwyczajach naszych futrzanych milusińskich. Filmiki i prezentacje wprowadziły nas w świat  ciekawostek z życia tych sympatycznych siersciuchów. Usposobienie , charakter i fotogeniczność kociaków sprawiła, że stali się bohaterami kilkudziesięciu filmów i kreskówek. W pewnym momencie zajęć pojawił się niesamowity gość….Główny bohater kreskówki „Tom i Jerry”.  obecność Toma motywowała do wykonania zadań związanych ze świętem kotów. Koty mają swoje doczesne miejsce w kulturze ogólnoświatowej . Kompozytor operowy G Rossini skomponował „Arię na dwa koty” którą gremialnie odśpiewali uczestnicy zajęć…Zabawy było co niemiara. Po przejściu do innej klasy okazało się ,że pozostawiony bez opieki Tom , bawiąc się motkami wełny pozostawił ją na całej powierzchni dywanu. Dzieciaki musiały posprzątać po naszym gościu. Na pamiątkę spotkania wszyscy uczestnicy mieli zrobione pamiątkowe zdjęcia. Ale na tym nie koniec. Tom zanim opuścił mury naszej szkoły odwiedził oddziały przedszkolne i klasę 1c.
                                                                                                      Jurek Kot