Święta nietypowe w grupach przedszkolnych

Święta nietypowe w grupach przedszkolnych:
Dzień Postaci z Bajek, Dzień Jeża

Dnia 5 listopada  dzieci z grup przedszkolnych „Sówek” i  „Żabek” obchodziły „Dzień Postaci  
z Bajek”. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, są sposobem na wzbogacanie wyobraźni, wzbogacania słownictwa, jak również przekazują ważne prawdy życiowe.
 W tym dniu Przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, rozwiązywały  zagadki dotyczące postaci z bajek.  Dzieci wykonały różne prace plastyczne.  Ten dzień sprawił  przedszkolakom  wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .
10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Święto to jest dość nietypowe, ale również mało znane. Ktoś może zapytać, w jakim celu świętować dzień tego małego ssaka? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, jeżeli nie będziemy chronić jeży, to one wkrótce wyginą. Jeże w Polsce znajdują się pod ścisłą ochroną. Niestety czyha na nie wiele niebezpieczeństw, szczególnie cywilizacyjnych. Zwierzęta te prowadzą naziemny i nocny tryb życia, są głównie drapieżnikami, jeże nie żywią się owocami (zdarza się to w bardzo rzadkich przypadkach), a już z całą pewnością nie przenoszą jabłek na grzbiecie.  Jest jednym z największych ssaków owadożernych. Jest bardzo pożyteczny dla wszystkich ogrodników, gdyż jest pogromcą ślimaków. Warto więc by 
w każdym ogrodzie zamieszkał jeż. 
Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych mogły zapoznać się z wieloma ciekawymi informacjami dotyczącymi jeży, wykonały również prace plastyczne, a na zakończenie Dnia Jeża, każde z dzieci otrzymało DYPLOM PRZYJACIELA JEŻY.

Wychowawczynie


Skip to content