„CERTYFIKAT KLASY PROMUJĄCEJ ZDROWIE”

Rozstrzygnięcie kolejnego konkursu: „Rymowany wiersz na temat zdrowego stylu życia”

I miejsce zdobyły  – klasa I b, IIIa II miejsce zdobyła – klasa I a III miejsce zdobyła – klasa I c Wyróżnienie otrzymała – klasa Vc  
Miejsce I klasa Ib Sport to zdrowie Każdy Ci to powie! Zróbmy zawody rowerowe! Odżywiaj się zdrowo, Żeby było kolorowo Jabłkowo, marchewkowo, sałatkowo. Codziennie się myj, Długo i zdrowo żyj!”
Miejsce I klasa IIIa DOBRA RADA Jeśli zdrowo chcesz żyć, Musisz aktywny być! Gimnastykuj się codziennie, Bo to fajne i przyjemne. Biegaj skacz i często ćwicz, Aby zawsze zdrowym być. Latem rower, narty zimą, Niech twe dni w zdrowiu płyną. Wstawaj rano, jedz śniadanie. No i ruszaj na bieganie. Rób przysiady, potem skłony. Możesz skakać jak szalony Aby zdrowym być, trzeba też dużo wody pić. Jeść dużo warzyw i owoców, wiele- -to są zdrowia przyjaciele. Frytki, chrupki, czipsy zdrowia nie dają, Więc mądre dzieci rybki zjadają. Z uśmiechem przez życie idź, Zdrowo jedz i dużo ćwicz!”
Miejsce II klasa Ia RUCH TO ZDROWIE Niech  się każdy dzisiaj dowie, Jak należy dbać o zdrowie. W zdrowym ciele zdrowy duch, Więc potrzebny będzie ruch! Czy to spacer, czy bieganie, Skoki, jazda lub pływanie. Proste to jak 2+2! Wiesz to Ty i wiem to ja!    
Miejsce III klasa Ic FLORET Floret, maska, rękawica, Plastron, torba, coś do picia… Mama wszystko mi pakuje, Tata pośpiech nakazuje. Sport ważniejszy wszak od mycia Dla zdrowego trybu życia. Jest już czwarta czas ucieka, Strach dokoła, tata czeka. Wreszcie mama jest gotowa, Tata ”na koń” do mnie woła. Spóźnię się, oj nie do wiary, Będzie pięć okrążeń kary. Lecz szermierka, Państwo wiecie Najpiękniejszy sport na świecie. Gramy w berka i zbijaka, Potem trener daje” znaka”, Zakładamy białe stroje I kłujemy się we dwoje.
Wyróżnienie klasa Vc  Jedzmy warzywa bo są zdrowe, Są również smaczne i kolorowe. Mnóstwo witamin w sobie mają, Dorosłym i dzieciom dużo zdrowia dają. Aktywność fizyczna to ważna sprawa. Rolki i piłka to fajna zabawa. Rower i wrotki są też w sam raz, Aby z rodziną spędzać czas. Nie wychowujmy z dziecka lenia Dając mu z lekcji w-fu zwolnienia. Ważny jest w życiu sport i ruch, Bo w zdrowym ciele zdrowy duch!”

Dziękujemy za udział w konkursie  chętnym klasom!!!                           
         Agnieszka Ewertowska , Marcin Kardach

Rozstrzygnięcie konkursu: „Nasza aktywność fizyczna w miesiącu grudniu”

Komisja przyznała 2 miejsca pierwsze, 2 miejsca drugie i 2 miejsca trzecie oraz 2 wyróżnienia. Na stronie w zakładce „Promocja zdrowia” przedstawiamy kolaże wszystkich nagrodzonych klas.

Wszystkim  zaangażowanym serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!

Pierwsze punkty do „Certyfikatu klasy promującej zdrowie” przyznane!

I miejsce zdobyły klasa I A i  klasa III A

II miejsce zdobyły klasa III ZET i klasa V D

III miejsce zdobyły oddział przedszkolny „Sówki” i klasa IV C

Wyróżnienie zdobyły klasa IV B i klasa VC

GRATULUJEMY

Agnieszka Ewertowska, Marcin Kardach, Łukasz Szybaj

Skip to content