Światowy Dzień Wody

W tym roku szkolnym nasi uczniowie brali udział w różnorodnych działaniach w ramach Światowego Dnia Wody, które jest świętem ustanowionym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992 roku. Tematem tegorocznej kampanii było: „Wody podziemne. Uczynić widzialnym niewidoczne”. Głównym założeniem było podnoszenie świadomości na temat globalnych wyzwań wodnych oraz rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Do czego oprócz picia i mycia się potrzebujemy wody? Czy my mamy wpływ na to, ile wody mają ludzie na innych kontynentach? Czy komputer i dżinsy pochłaniają dużo wody przy produkcji? Na te i inne pytania uczniowie szukali odpowiedzi oglądając filmy, prezentacje, rozwiązując quizy przygotowane przez Polską Akcję Humanitarną, a także sami przygotowywali własne posty promujące oszczędzanie wody. Zapraszamy do obejrzenia wybranych materiałów z realizacji naszych działań.

Renata Koperska