Connor z USA w klasie 1a

Kilka dni temu do uczniów z klasy 1a, ze Stanów Zjednoczonych, przyleciał nowy kolega o imieniu Connor. Jego właściciel - uczeń klasy drugiej - ze Szkoły Podstawowej Saint Ambrose Catholic Community w Minnesocie postanowił wysłać Connora w daleką podróż do Polski. I tak trafił do Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu. 
Jego ciekawość została zaspokojona już pierwszego dnia pobytu w szkole. Uczniowie przedstawili się oraz pokazali Connorowi swoją salę, szkolne korytarze i otoczenie. Chłopiec opowiedział im, że bardzo chce zobaczyć jak uczą się dzieci w polskiej szkole. Connor wspólnie z uczniami klasy 1a odwiedził bibliotekę szkolną, w której dowiedział się wiele ciekawostek dotyczących książek, zobaczył księgozbiór, a także został pełnoprawnym czytelnikiem. 
Kolejnym ważnym wydarzeniem, w którym uczestniczył Connor okazały się obchody Dnia Ziemi. To on, wspólnie z uczniami, malował drzewa, składał życzenia naszej planecie, a także śpiewał dla Ziemi piosenki. Na zakończenie wszyscy wykonali gazetkę i otrzymali dyplomy przyjaciół Ziemi.
Można by tak opowiadać bez końca o wszystkich wydarzeniach, w których uczestniczył Connor. Jak widać amerykańskiemu koledze bardzo spodobało się w swarzędzkiej Czwórce. I co najważniejsze, poznał przesympatycznych kolegów i koleżanki z klasy 1a
Dla każdego to było ciekawe doświadczenie. Czekamy na wiadomości od Connora, który już wkrótce wyruszy w powrotną podróż, by wszystko dokładnie opowiedzieć swoim kolegom w Saint Ambrose.
Ciekawskich zapraszamy do galerii…
Anna Zgórecka
Skip to content