Ranczo w Dolinie

Piątkowy dzień 1. kwietnia okazał się dla uczniów klasy 1a i 3c doskonałą okazją, aby rozpocząć przygotowania do Świąt Wielkanocnych. 
Obie klasy udały się na wycieczkę do urokliwego miejsca w sercu Puszczy Zielonki – Rancza w Dolinie. Miejsce utrzymane w klimacie starej zagrody wiejskiej, wśród lasów i stawów pozwoliło nam skosztować odrobiny ciszy i spokoju od szkolnego gwaru.
Na początku naszej wyprawy mieliśmy okazję posłuchać i jednocześnie rozmawiać na temat znanych i nieznanych tradycji wielkanocnych. Następnie uczniowie mieli za zadanie wykonać piękne wianki. I tu wyobraźnia i zdolności plastyczno-techniczne wszystkich uczniów okazały się nieocenione. 
Kolejnym zadaniem, tym razem kulinarnym, było wyrabianie, formowanie i ozdabianie świątecznych mazurków. Wszystkie wyglądały przepysznie i mamy nadzieję, że nie zabraknie ich w koszykach wielkanocnych. 
Po skończonej pracy czekała na uczniów mała niespodzianka, wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz odwiedziny zwierząt w gospodarstwie- owiec i królików. Nawet chłód w tym dniu nie był nam straszny.
To był wyjazd pełen emocji i wrażeń i już wiemy, że tradycje wielkanocne znamy doskonale.
Zapraszamy do galerii:)

Anna Zgórecka, Danuta Hernacka

Skip to content