Woda

W dniu 21 marca br. dzieci wraz z nauczycielem świetlicy uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez pracowników Filii Biblioteki Pedagogicznej. Tematem spotkania była woda, w związku z tym, że 22 marca obchodzony jest Światowy. Dzień Wody. Aby zwrócić uwagę na ten problem w 1992 roku, według danych ONZ, aż miliard ludzi cierpiało z powodu utrudnionego dostępu do wody pitnej. Na początku zajęć dzieci zobaczyły przedstawienie teatralne Teatru Kamishibai o rysiu Rudku i jego problemach w lesie. Następnie nauczyciel zwrócił dzieciom szczególną uwagę na kwestie dostępności zasobów wodnych, ich stanu i – coraz częściej – tego, jak działalność człowieka wpływa na szereg zjawisk, które zagrażają i nam, i całej planecie. Dzieci wykonały również zadanie polegające na przejściu labiryntu, w którym należało po kolei przedstawić etapy oczyszczania wody. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną, której tematem była meduza. Zadanie wymagało precyzji i były wspaniałym ćwiczeniem dziecięcych rąk. Nasza szkoła nawiązała współpracę z Filią Biblioteki Pedagogicznej w Swarzędzu. To spotkanie było pierwszym w ramach projektu „Poznajemy lokalne biblioteki”. Serdecznie dziękujemy Pani Korneli Choryńskiej i Pani Magdalenie Ofierskiej-Majeran za przygotowanie bardzo ciekawych zajęć o wodzie.