Zaśpiewały sercem

Piosenki patriotyczne i żołnierskie mają swoją historię walk niepodległościowych, tęsknoty za wolnością. Często opowiadają o losach konkretnych bohaterów. Dlatego poza talentem wokalnym niezbędna jest znajomość historii i umiejętność przeżywania śpiewanego tekstu.

Takie umiejętności posiadają uczestniczki lI Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod honorowym patronatem Starosty Poznańskiego pana Jana Grabkowskiego,

organizowanego przez Szkołę Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie. Niestety pandemia uniemożliwiła występy uczniów w auli szkoły a także osobisty odbiór statuetek przez Oliwię i Jagodę . Pozostało nagranie, opracowanie i przesłanie utworów do organizatorów do 10.11.21r. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-IV oraz V-VIII.  17 listopada Jury ogłosiło wyniki.

W kategorii klas starszych:

I miejsce w kategorii klas V-VIII zajęła Oliwia Tromska z klasy VII c

II miejsce w kategorii klas V-VIII zajęła Jagoda Mężyńska z klasy VII c

Wyróżnienie otrzymała Agnieszka Włodarczyk z klasy VI c

W kategorii klas młodszych:

II miejsce zajęła Ala Mostek z klasy IIIc

Wyróżniono Jagodę Skrzypczak z klasy IIIb

Dzieci zostały przygotowane przez p. Jerzego Kota

Gratuluję!!!

Zapraszam do obejrzenia galerii oraz nagrań nagrodzonych i wyróżnionych piosenek

Jerzy Kot