Rozstrzygnięcie XXVI Miejsko – Gminnego Konkursu pt. Swarzędz – miasto, w którym mieszkam

29 maja  w Szkole Podstawowej nr 1 w Swarzędzu odbyło się rozstrzygnięcie XXVI Miejsko - Gminnego Konkursu pt. „Swarzędz - miasto, w którym mieszkam”. W tym roku zadaniem uczestników konkursu było napisanie opowiadania na temat Swarzędza, pt. „Swarzędz – gmina, która inspiruje”. Praca mogła dotyczyć historii miasta, jego mieszkańców lub ważnych wydarzeń. Można było łączyć fakty historyczne z fikcją literacką  (np. stworzyć opowiadanie przygodowe lub fantastyczne osadzone w Mieście lub Gminie Swarzędz z uwzględnieniem znanych miejsc). Nasza szkoła (po eliminacjach szkolnych) przesłała opowiadania napisane przez Julię Łusiak z kl.6b oraz Martę Jastrzębowską z kl.7c. Z wielką radością informujemy, że Marta Jastrzębowska zajęła 1.miejsce w swojej kategorii klas 7-8. Oprócz pamiątkowego dyplomu i nagrody mogła przeczytać na głos swoje opowiadanie. Serdecznie gratulujemy obu naszym reprezentantkom i życzymy dalszych pisarskich sukcesów.

K. Hudak