Na my początku maja w naszej świetlicy obchodziliśmy dwa ważne święta Światowy Dzień Higieny Rąk oraz Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Przypomnieliśmy sobie, dlaczego dokładne mycie rąk wodą z mydłem jest najprostszą metodą zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii. Podczas pogadanki dzieci utrwaliły nawyki higieniczne obowiązujące przed posiłkami oraz po powrocie z toalety lub placu zabaw. Uczniowie wysłuchali krótkiego filmu edukacyjnego o zasadach ruchu drogowego, poznali najważniejsze znaki drogowe oraz zasady przechodzenia przez jezdnię, noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające święta związane z bezpieczeństwem i higieną.


