GORĄCZKA ZŁOTA

Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu przystąpiła do konkursu organizowanego przez Polski Czerwony Krzyż – „Gorączka Złota”. Akcja ta, polega na zebraniu jak największej ilości złotych monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy. Dlatego proszę wszystkie chętne osoby do przynoszenia pieniędzy o powyższych nominałach i składania ich w specjalnie przygotowanych w tym celu słoikach (pojemnikach) wystawionych w klasach lekcyjnych. Konkurs zakończy się 30 maja bieżącego roku.

Zebrane monety zostaną przekazane do Oddziału Rejonowego PCK w Poznaniu. Następnie policzone i największa zebrana kwota zadecyduje o zwycięstwie danej placówki w konkursie.

Dla zwycięskiej szkoły przewidziana jest nagroda rzeczowa oraz dyplom.

Środki pozyskane w ramach akcji „Gorączka Złota” w pełni zostaną wykorzystane na wsparcie środowisk dziecięco-młodzieżowych, w tym organizację wypoczynku, pomoc psychologiczną, dożywianie i wsparcie odzieżowe.

W imieniu Polskiego Czerwonego Krzyża za wszystko dziękuję i serdecznie pozdrawiam 🙂

Łukasz Szybaj