Podczas zajęć rewalidacyjnych kładziono nacisk na rozwój umiejętności dzieci poprzez różnorodne, angażujące aktywności. Nauka odbywała się w atmosferze zabawy, co sprzyjało lepszemu przyswajaniu wiedzy oraz budowaniu pewności siebie. W ramach zajęć rozwijano kompetencje matematyczne poprzez „liczenie baranków”, czyli ćwiczenia w dodawaniu i odejmowaniu w przystępnej, obrazowej formie. Wprowadzano również elementy edukacji przyrodniczej – samodzielnie sianą rzeżuchę obserwowano, śledząc jej wzrost oraz ucząc się systematyczności i odpowiedzialności. Dużą część zajęć stanowiły różnorodne zadania rozwijające koncentrację, spostrzegawczość i logiczne myślenie, takie jak: rozwiązywanie labiryntów, odnajdywanie cieni, pisanie po śladzie, wyszukiwanie różnic na obrazkach. Nie zabrakło także aktywności ruchowych - polegającej na szukaniu jajek na placu zabaw, co sprzyjało współpracy oraz rozwijaniu orientacji w przestrzeni. Zajęcia wzbogacono o elementy kreatywne, takie jak budowanie z wykorzystaniem elementów z niespodzianek Kinder, co sprzyjało rozwijaniu wyobraźni i zdolności manualnych. Celem zajęć był wszechstronny rozwój dzieci, dostosowany do ich indywidualnych potrzeb, w przyjaznym i wspierającym środowisku.
Weronika Klewenhagen
