OBCHODY DNIA ZIEMI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W kwietniu nauczyciele bibliotekarze z okazji Dnia Ziemi zorganizowali warsztaty eksperymentalne dla dzieci. Celem zajęć było działanie proekologiczne oraz promocja literatury popularnonaukowej, a zwłaszcza serii „Ciekawe dlaczego” i „Jak to działa”. Nauczyciele w części teoretycznej uświadamiali dzieciom jak ważne jest dbanie o naszą planetę i zachęcali do czytania literatury, w której wyjaśniane są różne zjawiska geograficzne, astronomiczne oraz przedstawiony jest rozwój nowoczesnych technologii i nauki. Dzieci usłyszały również wiersz o Ziemi Małgorzaty Strzałkowskiej z książki pt. „Raj na Ziemi” w ramach projektu „Poznajemy poezję”.

W części warsztatowej dzieci pod opieką nauczycieli wykonali ciekawe i bezpieczne eksperymenty. Celem tych działań było zachęcenie najmłodszych uczniów naszej szkoły do poznawania fascynującego świata nauki poprzez doświadczenie oraz popularyzacja zainteresowana naukami ścisłymi.

Wykonano doświadczenia tj. „chemiczne jo-jo”, „malowanie po mleku”, „kolorowa lawina,”, „wybuch wulkanu”, „napełnianie balonów bez dmuchania”, „ciecz Nienewtonowską”, „Jeżowiec”.

Wszystkie eksperymenty bardzo podobały się uczestnikom. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakupienie materiałów niezbędnych do realizacji tych warsztatów.

Dorota Jędrzejak

Małgorzata Gładysiak

Galeria zdjęć. Kliknij na zdjęcie poniżej 

Skip to content