SPOTKANIE Z PISARZEM…

W naszej szkole dnia 11 kwietnia b.r. klasa 1a gościła pisarza książek dla dzieci pana Łukasza Wierzbickiego. Przed spotkaniem nauczyciele bibliotekarze przybliżyli dzieciom twórczość pisarza. Celem spotkania z autorem było zapoznanie dzieci z twórczością znanego podróżnika, opowiadacza historii, a przede wszystkim poczytnego twórcę literatury dla dzieci.

Najpierw autor opowiadał o swoim dziadku, który był dla niego największą inspiracją , kiedy opowiadał historię wielkich podróżników , m.in. o wyprawach Kazimierza Nowaka, który w latach 30 tych XX wieku przemierzał Czarny Ląd na rowerze. W ten sposób powstała „Afryka Kazika”, wspaniała prawdziwa historia zapomnianego podróżnika , a także jedna z najciekawszych lektur szkolnych.

Następnie poznaliśmy prawdziwe przygody niedźwiadka Wojtka, który w czasie II wojny światowej służył w Armii gen. Andersa, przemierzając szlak bojowy z 2 Korpusem Polskim z Persji do Włoch. Pomagał żołnierzom w przenoszeniu amunicji, a także umilał żołnierzom czas wolny, a przede wszystkim był ich wspaniałym przyjacielem. Wszystko to pan Wierzbicki barwnie opisał w książce pt. „Dziadek i niedźwiadek”, która w naszej szkole także stała się hitową lekturą.

W kolejnej książce poznajemy przygody kajakarza wszechświata – Aleksandra Dobę, którego trasy trzykrotnego przepłynięcia Atlantyku opisał autor  w książce dla dzieci pt. „Ocean to pikuś”.

Interesująco opowiadając różne historie pan Wierzbicki zachęcał dzieci do spełniania własnych marzeń, do ruszenia w świat, gdzie zawsze coś ciekawego można spotkać, zobaczyć, albo doświadczyć.

Ponadto książki tego pisarza wydobywają z zapomnienia fantastyczne postacie, ożywiają je i przywracają opowieści o nich młodym czytelnikom.

Tym sposobem zapraszamy do naszej Biblioteki po następujące pozycje Łukasza Wierzbickiego:

„Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Ocean to pikuś”, „Drzewo-mity słowiańskie”, 'Wokół świata na wariata”, „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”, „Machiną przez Chiny”

Zapraszamy do galerii (należy kliknąć w zdjęcie poniżej).

Dorota Jędrzejak, Małgorzata Gładysiak

Skip to content