MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SPORTU DLA ROZWOJU I POKOJU

W sobotę 6 kwietnia na całym świecie obchodzono Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju.

Również w naszej szkole w poniedziałek 8 kwietnia obchodziliśmy ten szczególny dzień. Święto ustanowiła w 2013 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych, a 6 kwietnia nie jest datą przypadkową. Właśnie tego dnia w 1896 roku w Atenach rozpoczęły się pierwsze w nowożytnej epoce letnie igrzyska olimpijskie.
Dzień ten ma na celu podkreślenie roli i potencjału sportu jeśli chodzi o przestrzeganie praw człowieka oraz międzyludzkiej solidarności na świecie. Dlatego też sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to przede wszystkim nauka cierpliwości i umiejętność współpracy w grupie, to systematyczność, przestrzeganie zasad fair play, dbałość o zdrowy styl życia oraz pokonywanie wewnętrznych barier.

Dzisiejszy dzień pokazał nam, że sport to świetna okazja do promocji aktywności fizycznej, podczas której nasz organizm wydzielił liczne endorfiny a także świetnie wpłynął na ogólny stan naszego zdrowia, czego przykładem niech będzie poniższa fotorelacja (należy kliknąć w poniższe zdjęcie).
Nasi uczniowie z klas specjalnych pokonywali swoje lęki i z zapałem podejmowali się wykonania wszystkich zadań. Każdy uczeń otrzymał dyplom oraz słodki upominek. Wielkie brawa dla Was.

Szczególne podziękowania kieruję dla nauczycieli fizjoterapeutów za pomoc w organizacji, Ewie Chudek za projekt dyplomów, Jurkowi Kotowi za przygotowanie sprzętu audio i piękne zdjęcia.

Do zobaczenia za rok
Justyna Gordon

Skip to content