Warsztaty w I- III

W zeszłym tygodniu w naszej szkole miały miejsce bardzo ciekawe warsztaty. Zorganizowane one zostały w ramach projektu Mleko i Owoce w Szkole. Jest to bardzo ciekawa inicjatywa, której celem jest przedstawienie zdrowych nawyków żywieniowych, umacnianie w nich dzieci oraz nauczenie w jaki sposób można zrezygnować z przetworzonych produktów i zastąpić je zdrowymi warzywami oraz owocami. Nie inaczej było na warsztatach. Panie przekazały uczniom bardzo wartościową wiedzę i chętnie dzieliły się wieloma ciekawostkami. Jednak nie tylko panie się wypowiadały, ale uczniowie również chętnie dzielili się swoją wiedzą. Co się dziwić skoro w naszej szkole od lat uczymy się o tym w jaki sposób zdrowo i aktywnie żyć. W trakcie warsztatów uczniowie mieli okazję wykazać się swoją ogromną wiedzą w czasie budowania piramidy zdrowego żywienia, opowiadania ciekawostek na temat niektórych owoców i warzyw, układania historii życia pomidorów czy tworzenia soku pełnego witamin. Jednak największą frajdę mieli wszyscy, kiedy zaczęli samodzielnie siać nasiona. W każdej klasie od teraz będą rosły pomidory, bób czy arbuz. Warsztaty na temat zdrowego odżywiania były bardzo ciekawe, aktywne i przyjemne. Wszyscy mamy nadzieję, że panie z Programu zawitają u nas jeszcze raz! 

Skip to content