Z życia klasy 1b

PLASTUŚ ZAWITAŁ DO NASZEJ KLASY

„Plastusiowy pamiętnik” to książka, która towarzyszy pierwszoklasistom od bardzo wielu lat. Początkowo zamieszczony był  w czasopiśmie „Płomyczek”, a jako książka został wydany w 1936 roku.
Uczniowie klasy 1b z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchali opowieści              o Plastusiu oraz grupie jego piórnikowych przyjaciół. Krok po kroku, w kolejnych rozdziałach uczniowie poznawali przygody Plastusia. Klasowe czytanie zostało wzbogacone  prezentacją rekwizytów, o których jest mowa w książce, a była ona możliwa dzięki uprzejmości babci jednej z uczennic, która udostępniła je naszej klasie. Uczniowie zobaczyli jak wygląda kałamarz, drewniany piórnik, ściereczka w piórniku oraz pióro ze stalówką. Każdy miał możliwość pisania piórem ze stalówką, co sprawiło wszystkim uczniom wielką frajdę, ale było także wielkim wyzwaniem.

 Jak się okazuje Plastuś w zielonych majteczkach nadal podoba się dzieciom. Na koniec pierwszoklasiści  ulepili własnego Plastusia.

            Przygody plastelinowego ludka każdemu bardzo się podobały.

ROBIMY ZDROWE SAŁATKI
        Na zajęciach o zdrowym odżywianiu uczniowie klasy Ib  przygotowali pyszne i zdrowe sałatki owocowe oraz warzywne. Były jabłka, gruszki, śliwki, winogrona oraz owoce tropikalne takie, jak: banany, mandarynki a nawet granat oraz sałata, pomidory i pyszne ogórki. Z wielkim zapałem i cierpliwością uczniowie przygotowali swoje drugie, zdrowe śniadanie. Przyrządzanie sałatek dało uczniom wiele satysfakcji, jednocześnie miało uświadomić jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu. Kolorowa i przede wszystkim zdrowa  sałatka smakowała wszystkim  wyśmienicie.
     Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania oraz nauczyli się zasad higieny oraz dbania o swoje zdrowie, które jest tak ważne dla rozwoju ciała i umysłu. 
Izabela Matela
Katarzyna Lewandowska
Skip to content