Zajęcia biblioteczne

W dniu 25 września br. w bibliotece przeprowadzono warsztaty literacko-plastyczne na podstawie książki pt. „Koń na receptę” W roli eksperta wystąpiła uczennica Lena Wiśniewska z klasy 8b, która od 9 lat jeździ konno. Uczennica ubrana w profesjonalny strój jeździecki opowiedziała dzieciom o rasach koni, barwie sierści (maści), o wyposażeniu jeźdźca, opiece nad końmi itd.

Następnie nauczyciele bibliotekarze opowiedzieli o dostępnych w bibliotece książkach o koniach, wyjaśnili czym jest hipoterapia oraz zachęcali do przeczytania książek pod tytułem „Koń na receptę”, „Grzywą malowane”, „Galopem do gwiazd” naszej lokalnej pisarki Agaty Widzowskiej-Pasiak. „Koń na receptę” to wzruszająca opowieść o wielkiej sile przyjaźni, radzeniu sobie z przeciwnościami losu i satysfakcji  ze wspólnego działania. Przede wszystkim jednak to historia o miłości pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem.  Miłości, która niesie uzdrowienie”.

Potem odbyły się warsztaty artystyczne, na których dzieci wykonały piękny obrazek z płaskorzeźbą konia. Do wykonania pracy wykorzystano metodę decupage oraz malowanie farbami plakatowymi. Na zajęciach pojawiły się również elementy terapii ręki ponieważ dzieci ćwiczyły robienie supełków ze sznurka jutowego.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu zajęć następującym osobom: Lenie Wiśniewskiej, p. Annie Kolankiewicz, Nasimie Pilińskiej z klasy 8b.

MIŁOŚNIKÓW ZWIERZĄT SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI PO KSIĄŻKI

O KONIACH

„Koń na receptę” Agnieszka Widzowska-Pasiak

 „Grzywą malowane” Agnieszka Widzowska-Pasiak

 „ Rasy koni” Martin Haller

„Białek – kucyk z Gotlandii”

„Koń – poradnik opiekuna”

Seria „Horseland”

„Konie i kuce – moja encyklopedia”

„Konie i kuce – mało słów dużo wiedzy”

Skip to content