Dzień Recyklingu Baterii

Witamy serdecznie! 9. września co roku obchodzony jest Dzień Recyklingu Baterii. Jest to bardzo ważne święto, którego celem jest zwrócenie naszej uwagi na te małe sprzęty elektroniczne, które pozwalają na działanie wielu innych sprzętów i bardzo wiele znaczą w historii nauki. Baterie wynalazł pan Alessandro Volta. Pewnie wielu z naszych obserwatorów zna go jako wybitnego naukowca, wynalazcę i fizyka. Taka ciekawostka! Jak Volta był mały uważano go za osobę z niepełnosprawnością intelektualną, ponieważ do 5. roku życia nie mówił. Dopiero kiedy trafił do szkoły okazało się, że jest ponad przeciętnie inteligentny! 

 W związku z Dniem Recyklingu Baterii bardzo ucieszyliśmy się z akcji jaką zorganizowała Castorama Swarzędz „Kwiaty za elektrograty”! W dniach 07.- 09. września, jeśli ktoś przyniesie domowy elektrograt otrzymuje w prezencie piękne wrzosy! Celem takiej akcji jest zmniejszenie ilości niebezpiecznych odpadów, które trafiają do śmietników i zwrócenie naszej uwagi na ekologiczne pozbywanie się niepotrzebnych gratów. Przypominamy, ze elektrośmieci nie wolno wyrzucać do śmietników na odpady zmieszane, ponieważ są one niezwykle niebezpieczne dla środowiska. Elektrośmieci zanosi się do sklepów elektronicznych, wyrzuca się podczas specjalnych zbiórek elektronicznych odpadów lub w trakcie takich fajnych akcji jak „Kwiaty za elektrograty” 

 Staramy się uczulać naszych podopiecznych na sprawy klimatyczne i ekologiczne. Dlatego tak ważne było dla nas, aby nasi uczniowie również wzięli udział w akcji Castoramy ze Swarzędza. Wszyscy uczniowie chętnie włączyli się w zbiórkę elektrośmieci, zbierania baterii (w końcu to też elektrośmieć, którego nie wolno wyrzucać do koszy na odpady zmieszane!), a później w wymianie ich na piękne wrzosy, które już w piątek zagościły na parapetach naszych sal. Dziękujemy za możliwość włączenia się czynnie w akcję.

Skip to content