ZNAMIĘ! ZNAM JE?

Znamię! Znam je? – czyli, co musisz wiedzieć o czerniaku skóry?

Uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły uczestniczyli w kampanii informacyjno-edukacyjnej, której celem jest budowanie wśród młodzieży świadomości na temat zagrożeń wynikających z zachorowalności na czerniaka oraz edukacja na temat profilaktyki i wczesnego wykrywania tego nowotworu.

Inicjatorem kampanii jest Akademia Czerniaka > sekcja Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie poznali skutki nadmiernego korzystania ze słońca bez właściwej ochrony oraz nieodpowiedzialnego opalania w solarium, szczególnie przez osoby w młodym wieku. Uczniowie dowiedzieli się co to jest czerniak, kto jest w grupie ryzyka zachorowań na raka, poznali cechy czerniaka określane za pomocą kryteriów ABCDE oraz obejrzeli film edukacyjny na temat samobadania skóry, przygotowany z myślą o młodzieży.

Faustyna Dunajewska i Joanna Michalak