Tydzień bibliotek

Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich ogłosił w tym roku już XX Tydzień Bibliotek. W tym roku „Tydzień bibliotek” odbył się pod hasłem: Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA! Biblioteka jest miejscem, do którego chętnie zaglądamy, czy to przychodząc osobiście, czy tylko przeglądając stronę internetową lub facebooka. Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich. Zawsze można znaleźć w Niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – wciągnięcie w fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze. Oferta Biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie coś w niej interesującego. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.
Nauczyciele bibliotekarze z naszej szkoły również przygotowali z tej okazji mnóstwo atrakcji dla dzieci. Zorganizowali warsztaty literacko-plastyczne, na których uczestnicy malowali ulubionych bohaterów bajek, zrobili przepiękne zakładki metodą decupage oraz z bratków, tworzyli ozdoby z masy solnej i koronek. Dzieci brały udział w warsztatach recyklingowych, na których wykonały lubiane przez wszystkich Minionki. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli także w zajęciach przyrodniczych w plenerze projektując kompozycję z roślin w specjalnej tekturowej ramce. Nasi najmłodsi czytelnicy z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w zajęciach pt. „Basia i biblioteka”, na koniec zajęć otrzymały w prezencie ciekawe książki. Nauczyciele zorganizowali również zajęcia z wyszukiwania informacji w internecie, różne konkursy z nagrodami, rozdawali kolorowe balony i cukierki. Zorganizowali również zawody w gry planszowe tj. goki, jenga, domino oraz zajęcia sprawnościowe m.in. noszenie książki na głowie czy zajęcia z terapii ręki polegające na zbieraniu kolorowych piłeczek drewnianymi szczypcami oraz bierki XXL. Przeprowadzili także zajęcia promujące dział z książkami geograficznymi i naukowymi wykonując z dziećmi doświadczenie chemiczne pt. „wulkan”.
Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.
Dorota Jędrzejak
Małgorzata Gładysiak
Skip to content