II CHARYTATYWNY MECZ KOSZYKÓWKI O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4

II CHARYTATYWNY MECZ KOSZYKÓWKI O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 JUŻ ZA NAMI!!

15 kwietnia na hali sportowej „Unia” przy ul. Świętego Marcina 1 w Swarzędzu odbył się II Charytatywny Mecz Koszykówki o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4. Na boisku spotkały się dwie wyjątkowe drużyny: nauczyciele, uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej nr 4 z UKS Lider Swarzędz. Mecz objął patronatem Burmistrz  Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek.

Zanim zawodnicy rozpoczęli grę, boisko przejęła najmłodsza część widowni. UKS Lider Swarzędz zorganizował tor przeszkód, na którym dzieciaki, pod fachowym okiem zawodniczek i zawodników Lidera, mogły potrenować elementy gry w koszykówkę. Zabawy było co niemiara, a po zaliczeniu wszystkich zadań czekała słodka nagroda.

Impreza sportowa, prowadzona przez Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4  panią Elżbietę Wieczorek oraz dziennikarza radia RMF FM pana Adama Górczewskiego rozpoczęła się od przedstawienia składu obu drużyn. Kilka minut po 17.00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek. Sędzia Marcin Olejnik uważnie obserwował poczynania zawodników. Mecz był bardzo emocjonujący. Do ostatnich minut rozstrzygał się wynik. Drużyna SP4 dzielnie zdobywała kolejne punkty. Nasi zawodnicy, wspierani przez liczne grono kibiców, dawali z siebie wszystko. Jednak ostateczne zwycięstwo należało do UKS Lider. Zabrakło niewiele, mecz zakończył się wynikiem 68:60 . Mimo tego zawodnicy drużyny „Czwórki” zgodnie stwierdzili, że ta przegrana w ogóle nie boli. To była wyśmienita zabawa połączona z piękną sprawą – pomaganiem. A pani dyrektor Elżbieta Wieczorek podsumowała, że przegrać z tak dobrą drużyną, jaką jest Lider ośmioma punktami to zaszczyt.

Podczas przerwy w meczu odbyła się licytacja zdjęcia wykonanego przez pana Jurka Kota oraz licytacje piłek z podpisami zawodników obu grających drużyn oraz Warty Poznań. Tę ostatnią podarowali państwo Monika i Dominik Kubiak. Wygrali oni również w licytacji zdjęcia.

Walka o piłki była równie zacięta jak sam mecz. Ostatecznie piłka Lidera trafiła do pani Moniki Kujawskiej, piłka SP 4 do pana Remigiusza Błachnio, piłka Warty do pana Krzysztofa Sobczaka. Gratulujemy i dziękujemy zwycięzcom wszystkich licytacji.

Każdy kibic mógł poczuć się jak gwiazda i zapozować do zdjęć na pamiątkowej ściance, wykonywanych przez panią Aldonę Młynarczak.

Wszyscy mogli uzupełnić braki energetyczne poprzez skosztowanie pysznych wypieków z kawiarenki profesjonalnie przygotowanej przez Radę Rodziców SP 4.

Zebrane podczas meczu środki w kwocie 4550 zł wesprą działalność Fundacji „Dzieciaki Czwórki”, która pomaga uczniom z niepełnosprawnością z SP 4 oraz ich rodzinom poprzez organizowanie wypoczynku, rozwijanie zainteresowań i talentów, udział w różnorodnych warsztatach, wyposażanie sala w specjalistyczny sprzęt.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział, zaangażowanie i otwarte serca na naszą inicjatywę. Serdeczne podziękowania kierujemy dla niezastąpionych zawodników naszej „czwórkowej” drużyny. Byliście wspaniali.

Szczególnie dziękujemy zawodnikom i trenerom UKS Lider Swarzędz za poświęcony czas oraz Swarzędzkiemu Centrum Sportu i Rekreacji za udostępnienie hali sportowej „Unia” i umożliwienie nam zorganizowania tej wyjątkowej imprezy.

Do zobaczenia za rok.

Kliknij w zdjęcie