Konkurs biblioteczny pt. „W Akademii Pana Kleksa”

W dniu 20 marca br. biblioteka szkolna przeprowadziła konkurs biblioteczny skierowany do dzieci z klas 1-3 obecnych w świetlicy. Przed rozpoczęciem konkursu nauczyciel bibliotekarz opowiedział dzieciom o głównym bohaterze książki Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa”. Opisał wygląd Pana Kleksa, zwrócił uwagę na charakterystyczne cechy wyglądu Pana Kleksa. Rozdał dzieciom materiały plastyczne i zabawne wąsy, które dzieci miały wkomponować w portret oryginalnego naukowca.

W konkursie wzięły udział następujące dzieci: Filip Piskorz z kl. 1b, Magdalena Brzezińska z kl. 2d, Zuzanna Sobota z kl. 2d, Michał Lewandowski z kl. 2d, Wiktoria Firlik z kl. 2d, Zuzanna Adamska z kl. 2d, Ewa Skraburska z kl. 2d, Nadia Młoda z kl. 2c, Anna Katner z kl. 2c, dwie uczennice z klasy pierwszej, które niestety nie podpisały prac plastycznych, ale serdecznie zapraszamy dziewczynki do biblioteki po odbiór nagród.

Wszyscy pozostali  uczestnicy otrzymali  już nagrody ufundowane przez nauczycieli bibliotekarzy.