TURNIEJ BOCCI O PUCHAR DYREKTORA SP4

21 lutego br w Naszej Szkole odbył się kolejny Zimowy Turniej Bocci o Puchar Dyrektora SP4 w Swarzędzu. W tym roku na nasze zaproszenie odpowiedzieli zawodnicy z 4 placówek: Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu, który wystawił 2 drużyny. Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu,
Zespółu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi z Poznania oraz dzieci z Niepublicznego Specjalnego Przedszkola Familia ze Swarzędza. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny : Niebiescy SP4, Skaczące Czwóreczki oraz Zerówka SP4 Głównym celem zawodów była promocja i popularyzowanie dyscypliny
paraolimpijskiej jaką jest boccia, integracja środowisk reprezentujących osoby z niepełnosprawnościami oraz dostarczenie uczestnikom radości i pozytywnych emocji. Po zaciętej fazie grupowej wyłoniono 4 najlepsze zespoły, a mecze półfinałowe i finał wyłoniły następujących zwycięzców, którzy od p. Dyrektor
otrzymali puchary i medale.

I miejsce zajęła drużyna 2 ze środka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu

II miejsce zajęła drużyna Niebiescy SP4 w składzie Jakub Zieliński, Jana Primark, Alicja Socha z Naszej szkoły

III miejsce zajęła drużyna 1 ze środka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu


Turniej uważamy za udany, bardzo cieszymy się z postępów które poczynili Nasi zawodnicy i nie możemy się doczekać następnych zawodów.

Organizatorzy

Skip to content