Kiermasz Bożonarodzeniowy

Kiermasz z okazji świąt Bożego Narodzenia to kolejna czwórkowa tradycja, która musiała zostać zawieszona ze względu na epidemię Covid. Na szczęście w tym roku mogliśmy powrócić do tej uwielbianej przez starszych i młodszych uczniów, jedynej w swoim rodzaju imprezy.
Żadna inna cykliczna szkolna aktywność nie angażuje tak bardzo społeczności szkolnej jak kiermasz. A przynajmniej nie angażuje w tak pozytywny i radosny sposób. Bo to właśnie uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły – wszyscy są organizatorami naszego szkolnego kiermaszu.
Przez dwa dni (13 i 14 grudnia), na przygotowanych przez Samorząd Uczniowski, a przystrojonych i wyposażonych przez uczniów oraz ich rodziców stoiskach, można było nabyć świąteczne ozdoby, wieńce, świece i świeczniki wykonane własnoręcznie przez sprzedających. Nie zabrakło także paczuszek z piernikami (tak kojarzącymi się przecież ze Świętami), popcornem czy ciastek z wróżbą.
Poza stoiskami poszczególnych klas 1-8 naszej szkoły można było odwiedzić także te przygotowane przez Radę Rodziców, nauczycieli świetlicy szkolnej, oddziałów specjalnych, logopedów czy Samorządu Uczniowskiego.
Oprócz dobrej zabawy nasi uczniowie mogli w trakcie kiermaszu uczyć się obowiązkowości, pełniąc dyżury przy swoich stoiskach oraz – zwłaszcza młodsi uczniowie – wartości pieniądza i zarządzania budżetem. Wielkie słowa uznania należą się także rodzicom, który z wielkim zaangażowaniem wsparli swoje pociechy zarówno podczas przygotowania jak i w trakcie samego kiermaszu.
Zysk, który wypracowali uczniowie zasili fundusze ich klas, a sami uczniowie zdecydują, na co przeznaczą zebrane środki.
Kliknij w obrazek
Skip to content