KONKURS „PTASIA STOŁÓWKA I JEJ GOŚCIE”

Zapraszamy uczniów SP4 do udziału w III Szkolnym Konkursie Przyrodniczym

pt. „ Ptasia stołówka i jej goście”.

ŹRÓDŁO : https://www.torun.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/nvOIxFTyIZoF/content/dokarmiajmy-ptaki-zima

Zima to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu ptaków. Niezwykle ciężko jest im znaleźć pokarm. Chętnie skorzystają więc z naszej pomocy, dlatego powinniśmy dokarmiać je zimą pokarmem zastępczym.

Pożywienie jakie dostarczamy ptakom powinno jak najbardziej przypominać pokarm naturalny. Oczywiste jest więc, że różne gatunki ptaków będziemy dokarmiać w różny sposób.

Uczestnicy konkursu powinni wykazać się pomysłowością w przygotowaniu ptasiej stołówki i umiejętnością obserwowania jej gości.

PAMIĘTAJ !!!

DOKARMIAJĄC PTAKI BIERZESZ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ICH ŻYCIE.

Jeśli jeszcze nie dokarmiasz ptaków masz okazję stworzyć niepowtarzalną ptasią stołówkę.

PRZEBIEG KONKURSU –  w konkursie biorą udział chętni uczniowie, którzy udokumentują efekty swoich działań i obserwacji i przekażą je w wyznaczonym terminie w formie fotografii lub krótkiego filmu.

TERMIN I CZAS TRWANIA KONKURSU –  od 15 grudnia 2022 roku do 10 marca 2023 roku. Ogłoszenie wyników do  21 marca 2023 roku.

Zgłoszenie konkursowe / fotografia lub film / powinno zostać przesłane do komisji konkursowej na adresy:

dunajewska.faustyna@czworka.edu.pl

michalak.joanna@czworka.edu.pl