ŚWIĘTA Z PCK – zapraszamy do udziału

Nasza szkoła w najbliższym czasie weźmie udział w dwóch akcjach organizowanych przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu.

Pierwsze przedsięwzięcie będzie dotyczyć gwiazdkowej zbiórki artykułów spożywczych „Świąteczna puszka dla głodnego brzuszka”. Celem akcji jest uwrażliwienie młodzieży na sytuacje osób potrzebujących poprzez włączenie ich w działania na rzecz najuboższych. Dzięki temu, wiele osób będzie miało poczucie, że ktoś o nich myśli oraz ich wspiera podczas tych Świąt Bożego Narodzenia.

Dlatego proszę w imieniu PCK wszystkich chętnych, aby przynieśli do szkoły różne artykuły spożywcze, które posiadają długie terminy ważności do spożycia i można je łatwo przechowywać (słodycze, cukier, suchary, herbaty, dżemy, makarony, konserwy mięsne i rybne, oleje, mąki, itp.). Zostaną one przekazane najuboższym. Termin zbiórki artykułów spożywczych mija 16.12.2022 r.

Natomiast drugie przedsięwzięcie dotyczy przygotowania przez wszystkie chętne dzieci z klas I – VIII stroików świątecznych, które zostaną przekazane osobom starszym i samotnym. Termin przekazania stroików mija 16.12.2022 r.

Akcji tej będzie towarzyszył konkurs na najładniejszy i najoryginalniejszy stroik świąteczny.

Mam nadzieję, że wielu uczniów zechce włączyć się w przygotowanie paczek dla najuboższych oraz wykona stroików  świątecznych.

W imieniu Polskiego Czerwonego Krzyża za wszystko dziękuję i serdecznie pozdrawiam 🙂
Łukasz Szybaj koordynator Polskiego Czerwonego Krzyża w szkolne nr 4 w Swarzędzu