Integracyjny Turniej Bocci

Dnia 19 października br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Integracyjnym Turnieju Bocci zorganizowanym przez ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu. Głównym celem zawodów była promocja i popularyzowanie dyscypliny paraolimpijskiej jaką jest boccia.  W zawodach wzięły udział dwie drużyny z Naszej szkoły tj. Skaczące Czwóreczki w składzie Kornelia Frąckowiak, Maja Pobuta i Oskar Wojtyczka oraz Waleczne Czwóreczki w składzie Magdalena Lewek, Kacper Lewek i Gabrysia Wierzbicka. Po emocjonujących zawodach obie drużyny miały po jednym zwycięskim meczu z czego bardzo się cieszymy, ponieważ nasi zawodnicy dopiero zaczynają swoją przygodę z Boccią.  Wyjazd uważamy za udany i  nie możemy się doczekać następnych zawodów.

Katarzyna Kozakiewicz

Aleksandra Jankiewicz-Warkocka

Skip to content